Pivo a sport

        Stále ještě Předseda Vito si aktivně dopisuje s Dr. Železným, vznesl dotaz do jeho pořadu:
        Vážený pane řediteli,
        rád bych se Vás zeptal, zda bude TV NOVA usilovat o zakoupení práv na vysílání přímých přenosů z mistrovství světa v krasobruslení. Jsem si jist, že by nejoblíbenější sportovní komentátor v ČR Pavel Poulíček zcela zastínil slovní vytříbenost komentátora ČT Petra Vichnara. Myslíte si totéž? Za odpověď v sobotním pořadu Volejte řediteli předem děkuji.
S pozdravem Předseda KPB

DEODORANT
        Trh s mužskými deodoranty jen těžko odolává takřka frontálnímu útoku zbrusu nové značky Sepp TiQue, která na rozdíl od pouhých reklamních sloganů ostatních firem může stoprocentně zaručit, že pokud tento přípravek použijete, vůně vydrží nekonečně dlouho, ať budete vykonávat jakkoli fyzicky náročnou činnost (např. sport, skládání uhlí apod...)!!

Sepp TiQue
Dejv

 

NOTA 2000
        11. srpna 2000 se ve Rtyni v Podkrkonoší uskutečnilo již tradiční zábavné odpoledne nazvané Nota 2000. Na rozdíl od řady podobných akcí, kde jde především o čas, zde se soutěží v množství alkoholu v krvi. Rekord z loňského ročníku - 7 promile zůstane s největší pravděpodobností nepřekonán, jelikož jeho držitel Fanda Paroulek se ze známých důvodů nemůže dostavit. Pár dnů po skončení loňské přehlídky "Notoriků" se jeho játra stala součástí alegorického sousoší "Alkohol - metla lidstva" umístěného před rtyňskou čajovnou. Tento samostředný čin místních "čajopitců" byl několikrát ostře odsouzen představiteli města a ještě dlouho propírán v regionálním (Náchodský zpravodaj) i celorepublikovém (Blesk, Hrom,…) tisku. Z této nechutné aféry pak vyniká hrdinský čin hostinského z blízké hospody, který jako reakci na onu zrůdnost měsíc nato před svým podnikem slavnostně odhalil kamenný akt s takřka cimrmanovským názvem "Chlast a slast", v jehož rámci byl Fandův nejoblíbenější půllitr použit k nemravnému účelu. Celé dílo pak vyjadřuje ideální symbiózu obou základních mužských potřeb.
        Ovšem zpět k letošnímu ročníku. Již ve dvě hodiny odpoledne byly zahájeny soutěže v kategoriích mladší a starší žáci a junioři. Soutěž těchto věkových skupin byla do programu zařazena letos poprvé, a tak byla očekávána s velkým napětím. Při vyhlašování výsledků se pak ukázalo, že součastným závodníkům již roste zdatná konkurence. Však také u nás práci s mládeží nezanedbáváme!
         V 16.00 byla akce oficiálně zahájena projevem starosty a pak se během celého odpoledne na pódiu střídaly řádně přichystané kapely. Bohužel, někteří hudebníci (nebudu jmenovat) se předpřipravili natolik, že by spíše hodili mezi soutěžící, což se poté projevilo, zvláště během produkce. To byla ale také jediná větší kaňka na jinak velmi dobře připraveném a hojně navštíveném odpoledni.
         Tou dobou však již všichni netrpělivě očekávali start v hlavní - seniorské kategorii, naplánovaný na 19.00. Soutěžící mají tři hodiny na to, aby se totálně ožrali a mají pro to k dispozici nepřeberné množství nápojů od nízkostupňových piv až po absinth a ruské samohonky nejtvrdšího kalibru. V rámci regulérnosti se před započetím každému účastníkovi odebere krev, aby se zabránilo jakémukoli pokusu o doping. Po ukončení závodu následuje druhý odběr a vítězem se stává ten, kdo má v krvi nejvíce. Průběžné pořadí se dá určit pouze orientačně podle aktuálního stavu soutěžících. Méně odolné kusy jsou odnášeny do předem připravených polních transfůzních stanic, kde u nich dochází k celkové výměně krve v těle. Před dvěma lety došlo k trapné události, kdy v půlce závodu zásoba došla a muselo se tedy sáhnout pro krev hovězího dobytka. Manželka jednoho z postižených se nám svěřila, že ač se její muž od té doby chová jako naprostej vůl, v posteli se vždycky změní v neuvěřitelnýho bejka.
         A jak se vyvíjel vlastní závod? Hned v úvodu se k sólovému úniku odhodlal Vendelín Patník, hájící barvy hronovské restaurace Radnice. Jeho "vodkopády" se do "notové" kroniky jistě zapíšou zlatým písmem opilce. Peloton se ovšem vydal na stíhací jízdu vyprovokovanou Moraváky a díky vzorné spolupráci začal uprchlíka dohánět. K první větší změně došlo v 69. minutě. Zdálo se, že Vendelínovi docházejí síly, což jeho pronásledovatele vybičovalo k ještě většímu úsilí. Odnesli to Moraváci, kterým došla slivovice a ve snaze udržet tempo se pustili do absinthu. V tréninku však zřejmě tuto lihovinu zanedbali a brzo byli odneseni. Ve 101. minutě byl pak odtažen do té doby vedoucí borec Patník. Peloton snížil rychlost a připravoval se na závěrečný finiš. Začali se tvořit silné skupinky náchodských opilců, borců závodících pod hlavičkou smíchovského pivovaru a také geodetů v barvách Starého Města pod Sněžníkem.
         Jak se blížil závěr, zdálo se, že o celkové prvenství si to rozdají právě zástupci těchto tří týmů. A skutečně, 50 minut před koncem rozpoutali náchoďáci fernetovou smršť a vypadalo to , že svůj trhák dotáhnou do konce. Pak nastoupili geodeti. Celou dobu se drželi v závěsu a hlídali si, aby neztratili kontakt s čelem závodu a nyní tvrdě zaútočili ze zadních pozic. Dlouhodobý studijní trénink přinesl své ovoce - těm lidem je zkrátka jedno, co zrovna chlastaj, hlavně když to teče a má procenta. Bylo to vyvrcholení celého závodu. Ač se náchoďáci připravovali velmi svědomitě (každodenní tréninky ve Vatikánu a Port Arturu zpestřili soustředěním přímo v pivovaru - Trenér: "Pivovar nám na týden zapůjčil prostory, takže jsme se mohli připravovat takříkajíc přímo u zdroje a dvoufázově. Celá akce vyvrcholila dvacetičtyřhodinovým kláním, ze kterého vzešla konečná nominace. Chci svým chlapcům za výkon poděkovat, udělali pro vítězství maximum, ale na geodety jsme dnes prostě neměli."), geodeti je doslova převálcovali a s 6,6 promilemi v krvi zvítězila hvězda týmu Jarda Stativ.
         Slavnostní pohřeb se konal hned druhý den a do rakve mu byla přidána jeho oblíbená totální stanice Leica. Opět tedy, stejně jako v předchozích ročnících, nebude moci vítěz své prvenství obhajovat. Nota 2000 je mrtev, ať žije Nota 2001! Za rok naviděnou…
DOVĚTEK - Z REGIONÁLNÍHO TISKU:
        V neděli 13. srpna 2000 (dva dny po Notě!) kdosi podpálil budovu rtyňské čajovny právě ve chvíli, kdy se uvnitř konalo symposium o aktivním využití půd v podkrkonoší se zaměřením na pěstování čajovníku. Požár nikdo s přítomných nepřežil, zahynulo 39 (lidí?) beduínů. Po neznámém žháři policie pátrá.
Dejv

 
        Sedím doma (U Zívalů) sledujíc a debatujíc s Vaškem (hrál za Slavii v jednom týmu s Bicanem!) finále Ligy mistrů 2000. Já, spokojen se stavem čárek na lístku, odmítám Ivinu nabídku, kdežto Vašek (pije malá piva) si další neodpouští. Iva přináší pivo, jehož 2/3 Vašek, tázaje se, zdali mi to nevadí, přelévá do mého půllitru. Ať žije Slávie!

Dejv

 

DÍKY VLÁĎO
        TV Nova konečně zajistila přenosy z mistrovství světa v ledním hokeji, a nezbývá doufat, že komentáře se zhostí Záruba s Hrdinou a ne ten idiot, který pravidelně vyhrává anketu TýTý.
Lešoun

 
        Ze zimního soustředění se v oslnivé formě vrátil český olympionik Honza Železný. S přehledem a bez většího úsilí hází svůj oštěp za hranice devadesáti metrů. Soupeři se před jeho výkony třesou. Třesou se však nejen soupeři, ale i organizátoři atletických mítinků, na kterých Honza soutěží. Bojí se totiž, že Honza jednoho krásného dne přehodí stadion a ohrozí svým oštěpem diváky. Pro nadcházející olympijské hry v Sydney se proto rozhodli pořadatelé prodloužit stadion, na kterém se bude soutěž v hodu oštěpem konat. Toto rozhodnutí však nebylo podpořeno mezinárodním olympijským výborem (MOV). MOV totiž svitla naděje. Čestná lóže předsedy MOV J. A. Samaranche se na stadionu v Sydney nachází přesně proti sektoru, z něhož závodníci své oštěpy vysílají. Členové MOV pevně doufají, že Honza hodí tak daleko, že Samaranche svým oštěpem zraní (v lepším případě dokonce zapíchne) a tím pádem budou vyslyšena předsedova slova, že je ho odvolání se uskuteční pouze přes jeho mrtvolu.

Vito

 
        Tak se zdá, že letos konečně (asi tak napopáté) vyjde každoroční prognóza MF Dnes a Hradec Králové sestoupí do druhé fotbalové ligy. Co všechno však předcházelo tomu, že tento po loňské sezóně osmý celek se po pětadvacátém kole krčí na posledním 16. místě s momentálně čtyřbodovou ztrátou na čtrnáctou Opavu? V prvé řadě je to rozprodej hráčů. Opravdu nemá vlastník klubu Voda peníze, že musí po každé sezóně kádr postupně rozprodat? Vždyť Hradec vychoval takové fotbalisty, jako jsou např. Ulich a Poštulka (momentálně coby dvojka ve Spartě kryje záda v zimě z Bohemians přestoupivšímu Blažkovi). Loni prakticky rozprodali polovinu mužstva, největší záhadou pro mě zůstává prodej jarního kanonýra Koubka do Blšan. Do letošního ročníku tedy Hradec nastoupil s jedním z nejmladších mužstev v lize (věkový průměr zvedá jen veterán Černý) a s minimem zkušeností. Již od začátku se držel v dolních patrech tabulky a nepomohla ani výměna trenéra (Petřík místo Kocourka ). Vrchol krize nastal počínaje 21. kolem, kdy 15. Hradec hrál bezprostředně po sobě tři existenční zápasy – doma se Žižkovem(v té době 14. – výsledek 0:0), v Opavě (13. – 0:0) a doma s Jabloncem (16. – 0:0). V Hradci si zřejmě neuvědomují, že remízy s těmito též sestupem ohroženými mužstvy nic neřeší a naopak všechny potopí do nejkritičtějšího pásma sestupu? Co je platné, že dokáží uhrát bod v Teplicích, když v nejdůležitějších utkáních letošního ročníku totálně vyhoří v útoku? Bohužel, po sezóně na 99% dojde k tomu, že v první lize nebude ani jedno mužstvo z Východních Čech a Hradec bude muset jsa v druhé nejvyšší soutěži omezit celkové výdaje a nejspíš již tradičně prodá několik talentovaných mladíků jiným klubům a nezbude mu než se napřesrok pokusit opět do ligy postoupit. Ovšem s tím, co zatím v předchozích zápasech předváděl, to nejspíš bude mít velice těžké.

Dejv