Politika

NOVÁ ROLE PANA PROFESORA KLAUSE - DISKUSNÍ FÓRUM

        Ahoj Jarmilko, (původně adresováno Lešounově bývalé kolegyni z práce - pozn. Dejv)
        též se domnívám, že je to neštěstí, ale s druhou částí věty hospodského povaleče souhlasit nemůžu. Prostě je mi fakt líto, že budu přispívat na skromné prezidentské vyžití pana profesora. Jeho strana tady 12 let tunelovala nebo pomáhala tunelovat, díky těmto lidem jsou ve vládě socani a navíc se do hry dostali komunisti. Už slyším, co asi na to řekneš, ale já si fakt myslím, že kdyby ten člověk měl alespoň zbytek morálky a byl opravdu chytrej, tak by zalezl někam do hor a už se do smrti neukázal. Bohužel pan chytrolín si myslí, že je všemocný spasitel...
        Mimochodem, tobě nepřipadá podivný, že před pár lety kydala Nova na ODS špínu, hledala vily ve Švýcarsku a najednou se bratříčkují? Železnýmu rozumím proč to dělá, ale nechápu Klause proč se tak nechá korumpovat...
        Bratříčkování s komunisty je pro mě další nepřijatelná věc. Kdyby se s těmi mafiány zatočilo v roce 89, nebyla by tu "blbá" nálada. Havel prodal Lucernu Junkovi a tentýž agent KGB vesele chodí za panem profesorem.
        Jsem radikál a jsem na to pyšnej, i když o mě bude pan Klaus tvrdit, že jsem rudý aktivista protože třídím odpad. To je jeho škatulkování světa: všichni, kteří proti něčemu protestují jsou bolševici, dělat se musí to co je pro nás výhodné, po nás potopa, hudba skončila s jazzem. Ten člověk prostě nevidí dál než na špičku svého nosu.
        Proč by měl být Jan Sokol horším prezidentem než bude Klaus? Během semestru filozofie mého studia na ČVUT na mě Sokol udělal dojem, že je to moudrý a rozumný pán, což se Klausovi za 10 let vystupování v TV nepovedlo. Asi jsem zaujatej.
        Nezlob se na mě, ale ve filozofii se toho za posledních 100 let mnoho nezměnilo a logika myšlení v přírodních vědách je také stále stejná. Takže včetně zbytečného Marxismu - Leninismu (který se na VŠE učil taky) má Sokol celkem ucelené vzdělání narozdíl od Klause, který za bolševika vystudoval celonárodní plánování. No mě ta škola přijde dost na h... i dneska. Ostatně oni v parlamentu sedí všichni takoví vzdělanci, takže se nemůžeme divit, že ta volba dopadla jak dopadla. Jaký je národ, takový je i parlament. Nezbývá, než doufat, že se za pár desítek let celá společnost pročistí (po válce to v Německu trvalo 30 let). Neprosazuju Sokola, jenom si myslím, že když to bude dělat Klaus, tak už může každej. Třeba i popelář Tonda Pařízek.

Lešoun

 
        Polemický příliš nebudu, do Klause si totiž také rád zasřílím. Jen krátce shrnu svoje názory:
        1. Klaus mě z vlivných politiků štve svými názory a činy nejvíc (podpora tunelářství, zarytý individualismus, protiekologické postoje...)
        2. Je ostuda, že Klausovi dopomohli k prezidenství komunisté, to nebyl dobrý způsob, jak se stát demokratickou stranou. Odteďka volím zelené.
        3. "Bez prezidenta" jsem se obešel 12 let, tak to snad ještě vydržím.
        4. Pro naši zemi to ovšem žádná dobrá zpráva není. Abysme se teď do EU nedostali později než Rumunsko a na vyšetření privatizačních průserů si budeme muset dále počkat, zřejmě aspoň dalších 40 let.
        Zkrátka a dobře, máme teď nového diktátora přesvědčeného o vlastní neomylnosti, takže se usmívejme, dokud to jde, bude hůř!

Vráťa

 
        Klaus je podle mě člověk, kterej zaslouží politování, protože přijde do pekla. On to sice neví a vsadim se, že ani v žádný peklo nevěří, ale je to tak. Je to materialista jak prase. Bohužel je to typickej člověk pro dnešní dobu. Ignorant. Namyšlenec. Hlupák. Zabedněnec. Takový jsou dneska všichni "úspěšní".
        Mě hlavně vadí, že ten člověk fakt nikdy nepřijme cizí názor, ani se nad nim nezamyslí. Uff, je to převtělenej ďábel, takže mu to peklo bude vlastně docela vyhovovat.
        Hele, já mám momentálně co dělat sám se sebou, takže v tomhle teď moc nejedu, ale já už jsem dost dávno zlomil hůl nad drtivou většinou český společnosti, takže mě to vlastně ani moc nepřekvapilo.
        To je normální regulérní kult osobnosti.
        Fuj. Úplně jsem si tím zkazil náladu.

Šlikoň

 

VÁCLAVA MÁM NEJRADŠI, PROTOŽE JE KUS!!!
        Zřejmě ještě někteří plně nepochopili, k čemu došlo. Prezidentem se stal pan profesor Klaus!! A kdo ho zvolil, to se přeci nedá zjistit, nab volba byla (překvapivě) tajná... A to, že o pár dní později byla do mediální rady zvolena komunistka, s tím přeci VŮBEC nesouvisí...
        Pan profesor, jakožto nepřehlédnutelná politická osobnost s utkvělou představou vlastní důležitosti a nepostradatelnosti, si za 10 let působení v politice vytvořil spoustu obdivovatelů i nepřátel, přesto, jak řekl, bude prezidentem všech, hlavně pak prezidentem obyčejného člověka, na jehož blahu mu přeci po celý jeho politický život záleželo nejvíce...
        Má na to předpoklady, jak se v novinách svěřila jeho dojatá maminka, již uvědomělí pionýři na ZŠ si ho zvolili na předsedu, tak proč by to nefungovalo o pár let později... Pan profesor je i sportovně zdatný a kdyby nebyl politik, jistě by byl někde vysoko na tenisovém žebříčku ATP, nejspíše s vyhlídkou na budoucí roli prezidenta Českého tenisového svazu.
        Má spoustu přátel a obdivovatelů, nejen mezi podnikately shromážděnými ve vazebních věznicích po celé republice, ale i mezi sportovci a zejména umělci.. Jen namátkou, Lucie Bílá, spolužák ze ZŠ Ivan Mládek (v mládí uvědomělý), Milan Knížák a další...
Euro v tunelu        A ihned po nástupu se pružně rozhodl změnit některé věci na hradě a přiblížit ho lidu. Již nikdy nebude nad Hradem plát něco tak lidsky odtažitého, jako je rudé srdce, výtvarník a hudebník Milan Knížák (kromě toho, že dal podnět ke zbourání půlky Hradu) navrhl a brzy bude zrealizována jiná instalace - nad Hradem bude zářit znak Eura uvnitř velkého řeckého písmene Omega, to celé v zelené barvě. Dílo simbolizuje, že ač teda do tý unie pudem, přesto si své bohatství uchráníme a Brusel nepustíme blíž než do vytopeného Hřenska!! Mezi lidmi se však již pro dílo vžil "familiérní" název Euro v tunelu.
        Fámu, že pan profesor nemá hudební vkus, je nutno vyvrátit, již jen pan Ladislav Jakl, zastávající post tajemníka, je důkazem, že kulturní osobnosti mají Hrad otevřen... stejně jako pan preziden, kromě návštěv jazzových klubů, bude občas spatřen na koncertech Jaklovy bluesové (!!) hudební formace Folimanka blues.
        Také zprůhlední předávání státních vyznamenání, vždyť lidi, které oceňoval Havel, obyčejný člověk neznal. A přeci nemůžeme obyčejného člověka nutit, aby si pracně zjišťoval, za co že se oceněným oné pocty dostalo, navíc ani jednou nebyli v hlavnch zprávách na TV Noha, a časopisy, zabývyjící se společenským životem, si je také ještě nedali na obálku..
        A vůbec, obyčejný člověk by měl co mluvit do toho, kdo je oceňován, proto "sbratřená" (i když její prohlédnutí chvilku trvalo..) TV Noha chystá novou estrádu s názvem Český řád, v rámci níž mohou diváci hlasovat pro své oblíbence (hlas lidu, hlas zboží), kteří poté na Hradě ocenění obdrží.. Přeci takoví lidé, jako Karel Gott, nebo Michal David přemosťují generace a znají je všichni... Nebo taková Lucie Bílá, ta by si to za své zásluhy zasloužila okamžitě!! A Karel byl "hybatelem" života i v minulosti, vždyť kdo by zapoměl, jak krásně přednesl projev v Národním divadle při podepisování Anticharty.. Jak nádherně artikuloval a ani jednou se při čtení nezakoktal!!
        Vzhledem k pásové výrobě "hvězd" díky masovým médiím bude jistě pokaždé z koho vybírat..
        O stav kultury se tedy bát nemusíme, a politický život se, vzhledem k problémům Sociální demokracie pročistí, a místo velkého spektra stran, ve kterých se obyčejný člověk ani nemohl orientovat, nás čeká zářivá, modrorudá budoucnost....
        ...no, asi přestanu sbírat poštovní známky...
Dejv

 
        Dejve!
        Ty jsi asi vážně nasranej (Naopak, dobře se bavím, jinak bych to nenapsal.. - pozn Dejv). Cos čekal, že bude po té šaškárně, kterou předvedla vládni koalice? Vždyť to měli hned napoprvé vyhraný s Pithartem i Sokolem. Jinak Ti můžu sdělit, že mi to je vcelku ouplně u prdele. Má vyhazovat naše prachy Dáša v Portugalsku nebo Klaus. Ty to nezměníš, ja to nezměním. Dobře, že prezidentům neschválili doživotní rentu. Volejme jako Hlavsa v Pašijových hrách: Ukřižovat! Ukřižovat! A to všechny.
        O politiku se už druhý rok vůbec nezajímám a jsem v pohodě. Kdyby byla přímá volba, tak bych volil Jaroslava Hutku nebo někoho, kdo je v pohodě.
        Jinak, co se týče té pročištěné společnosti v Německu, važte slova. Žil jsem tam 14 měsíců a tvrdil bych něco jiného. A to diametrálně. Ale to je na jinou diskuzi. A hlavně, neposlouchej propagandu. (Jako bych to někdy dělal - pozn. Dejv)
        Jesli máš problém a můžeš ho změnit nebo ovlivnit, tak to udělej. A pokud nemůžeš, tak si s tím nelam hlavu. (staré tibetské přísloví)

Luboš

 
        Zdar Dejve.
        Tvůj text o zvolení nového prezidenta je zajímavý názor, dosti popichující. Klaus byl zvolen...my můžeme jen doufat, že pro nás to bude znamenat jen to nejlepší. Ostatně, z žen a mužů, kteří kandidovali, jsem si osobně přál Mooserovou. Z toho odpadu, mi upřímně vyhovuje Klaus. A to z toho důvodu, že je to dostatečně reprezentativní osoba pro Česko v zahraničí. I když se o něm zahraniční noviny nevyjadřují pro něj v pozitivních superlativech. Nezapírám, že není mé nambr van, ale akceptuji jeho volbu z výše uvedeného důvodu. Uznávám Tvůj názor a mohu s ním souhlasit... sám dobře víš nebo tušíš, že ta volba byla jen fraška, tak jak volba amerického prezidenta. Kdo vyhrál? Lid nebo peníze a moc? Společnosti nebo společnost? ...ať to dopadne, jak to dopadne, žít se musí.
        Nějak cítím, že něco visí ve vzduchu...a není to jen jaro. Dávám tomu čas...

Lubor

 
        Venca je super a sexy chlapík, tak to je hustý, co????????!!!!!!!!!!!

keli.f@seznam.cz

OSOBNÍ ÚDAJ EMAIL
        Tak jsem se dozvěděl (MFD 13. 2. 2003), že emailová adresa je tajný údaj!! Tedy, že při jejím zveřejnění na internetu dochází k porušení zákona o ochraně osobních údajů.
        Co je osobní údaj??? Jméno, adresa, telefon, mobil, číslo pojištění, rodné číslo, číslo účtu atd. Je vcelku logické, že neexistuje databáze čísel účtů. Existuje však telefonní seznam!! Jedna z nejpoužívanějších knih na světě, vedle jízdních řádů (popřp. elektronické verze obou na internetu - sic!), obsahuje nejen jména lidí, ale i jejich adresy a nedej bože - telefonní čísla! Může být ona proklamovaná identifikace občana být provedena pohodlněji, než zalistováním v telefonním seznamu?
        Vymyzí-li ze stránek firem a úřadů emailové adresy (telefony k pracovníkům do kaceláře zůstanou??), drasticky se sníží použitelnost internetu v oblasti, ve které internet přináší největší prospěch - rychlá a především jasná a cílená komunikace občana s úřady. Samozřejmě že ne všechno ještě funguje, tak jak by bylo potřeba, ale pokud dojde k zákazu zveřejňování emailů, posune nás to v tomto ohledu velký krok zpět.
        A třeba se dostanem i do doby, kdy někoho napadne, že v telefonním seznamu jsou jeho údaje a zruší ho. A co jmenovka na zvonku či poštovní schránce - to není údaj, dle kterého je možno člověka identifikovat??
        Zdá se, že naši zákonodárci, nejspíš hojně bombardováni emaily občanů nespokojených s jejich výsledky, si ten zákon ušili na míru, aby jim již občan nemohl napsat a oni měli klid na svoji "práci"!!
Dejv

 


Nový Král sýrů - Šílená kráva

Nová vize Bobovize
Dejv

 

SENÁTNÍ VOLBY 2000 SE BLÍŽÍ ANEB PLNÁ POLNÍ NÁCHODSKÝCH NOVINÁŘŮ
        Blíží se volby do senátu a krajských zastupitelstev a předvolební kampaně jsou v plném proudu. Kdekdo se nás na všech možných reklamních plochách snaží hlavou i srdcem přesvědčit, abychom použili rozum a ukončili vládu růže s ptákem. Neméně zajímavě o volbách referuje tisk. I po zběžném prolistování toho kterého periodika je velmi snadné určit, koho bude šéfredaktor daného plátku volit. A tak se z první stránky dříve komunistického Nového, nyní Našeho času na okolní svět usmívá současný starosta Náchoda a nezávislý kandidát za ODS do senátu Miroslav Čermák (kandidaturu přijal za záhadných okolností dva dny před ukončením registrací poté, co si pro něj přijela poslankyně parlamentu za ODS Mgr. (čti Megera) Horníková do lázní v Karlových varech, kde byl na léčení), čtyřkoaličník Bc. P. Fejfar má své jisté v Echu (má to nejlepší, tyto "noviny" jsou placené z reklamy a tudíž zdarma distribuovány do každé schránky) a nezávislý kandidát za ČSSD Richard Sacher uveřejňuje pravidelně své sloupky v Náchodských novinách. v záplavě všech nemožných slibů pak můžeme najít vskutku zajímavé "myšlenky", jako ta, kterou nás ve svém pozdravu spoluobčanům obšťastnil M. Čermák: " I mně se mnohé v dnešní době nelíbí. Jako optimista jsem však hluboce přesvědčen, že vždy je co zlepšovat." No promiňte, pane nezávislý kandidáte, ale mě osobně představa, co všechno nefunguje a tudíž je třeba to zlepšit, při nejlepším naplňuje spíše pesimismem. Váš optimismus bych "chápal" pouze v případě, že vědom si toho, co všechno jste během svého starostování v Náchodě pokurvil, pokusíte se to "napravit" ve vyšším úřadě. Pevně však doufám, že se to nestane. Jinak mě však váš výše uvedený výrok pobavil a je vidět, že jste dobrým žákem svého otce představeného Václava Klause, který ve své pozvánce na předvolební mítink do Hradce králové napsal (kromě toho, že nevoliče ODS nepovažuje za lidi rozumné (?)) také toto: "Chceme žít co nejlépe. Chceme žít podle měřítek, která jsou našimi měřítky, podle hodnot, které jsou našimi hodnotami." Sím, pane předsedo, já tomu nerozumím. Buď jsem doopravdy retardovaný a nebo máme odlišná měřítka a hodnoty (to spíš). Pak ale nebudu volit ani srdcem!
Dejv

VÁCLAV KLAUS? VÁCLAV KLAUS!
        Výzva "Děkujeme, odejděte" se totálně minula účinkem a nejmarkantněji je to vidět na osobě Václava Klause, který již pokradmu pošilhává po postu prezidenta (to by byla katastrofa, už aby uzákonili přímou volbu - jak jinak může být prezident nadstranickou osobou, volí-li ho stranickými rozmíškami věčně zmítaný parlament). Jemu zkrátka nestačilo, že během vlády ODS chaoticky zprivatizovali kdeco a umožnili tak všemožným osobám (nejspíš s díky jednotně volícím ODS) vytunelovat republiku. Ve své touze po moci neváhal po prohraných volbách uzavřít s nesmiřitelnými soupeři z ČSSD opoziční smlouvu. V paměti též zůstává reklamní kampaň před senátními volbami v roce 1998 (NEDRŽTE NÁM PALCE DOMA!), zvláště pak obří billboard, ze kterého po vzoru Stalina shlížel na město a kontroloval "své" pražany, zda volí tou správnou stranou. Co tedy s ním? Když se mu tak zalíbilo ono místo u hodin na Letné, bylo by nejlepší ho pod heslem "Ovládl jsem čas, ovládnu i vás" přikurtovat k jejich kyvadlu. Snad by se ani moc nezpožďovaly…
Dejv

BALADA O POHLAVNÍM ŽIVOTĚ ČELNÍCH PŘEDSTAVITELŮ NAŠÍ POLITICKÉ SCÉNY
Vašek Klausů v péřáku
sedí vedle Zemáku
unaveně hladí v dál
tohle nikdy nečekal

On tu totiž před chvilkou
dvakrát přefik Buzkovou
Gross ho přitom vyfotil
a doma si ho vyhonil

Buzková je na výšinách
orgasmus byl jako ve snách
kam se na to hrabe Zeman
nestojí mu a je to onan

Dejv

 

STANDA VERSUS LARRY FLINT
        Nový ministr vnitra se rozhodl ukázat zločincům, mafiánům a ostatním kriminálním živlům svoji moc a sílu. Zřejmě proto se rozhodl dát policii prošetřit “útok” na svoji osobu, kterého se údajně měl dopustit vydavatel pánského časopisu Hustler, když otiskl lechtivou karikaturu ministra s titulkem: “Standa-zavolej mi do klubu”. Připomeňme, že v té době vrcholila aféra s bezplatným používáním mobilního telefonu."Bravo Stando, jen tak dál."
        P.S.: na té fotce jsi mi připadal jako skutečný MUŽ!
Lešoun

MALÁ SONDA DO BUDOUCNOSTI
        Nepadá na vás někdy deprese? Nepřipadá vám, že si z vás naše politická “elita” dělá, slušně řečeno, dobrý den? Nezoufejte a věřte, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Zde je malá vize: Píše se rok 2000. Po zakotvení opoziční smlouvy v ústavě opustil Zemanovu vládu i poslední exemplář ministra. Klaus rozpustil stranu a v rámci ústavních změn si, v předvečer výročí VŘSR, s premiérem rozdělil kompetence. Úřad prezidenta byl s konečnou platností zrušen a na jeho místo byl zvolen maskot brouk Pytlík, který, jakožto postavička literární z pera Ondřeje Sekory, nemůže opozičně - smluvním soudruhům do práce blbě kafrat. Na mítinku pracujících, kteří již 2,5 roku nedostali mzdu, vystoupil podroušený důchodce Richard Falbr... Nakladatel Michal Zítko pokračoval v ediční řadě: Sebrané spisy dogmatiků a diktátorů a po kompletním díle J.V. Stalina vyšel nepřeložený (resp. nepřeložitelný) blábol Mao Ce - tunga, tentokrát s originální předmluvou Miroslava Grebenička. A tak českému národu zůstala už jen jedna jediná jistota. Jistota jistější, než je samotná existence doutníku Viktora Koženého v mistrových ústech někde na Havaji: Hokejisté opět vyhráli MS. Amen.
Lešoun

 
        V hlavní zpravodajské relaci, teď už nevím které televize, proběhla zpráva o sestavení stínové vlády žen. Tento nový jev naší politické scény z popudu poslankyně za ČSSD Jany Volfové. Tak mě napadá, že se snad jedná čistě o recesi. Proč taky ne, já mám humor rád, ale rozhodně méně legrační mi připadá odpověď Miloše Zemana na otázku z čeho že byl zaplacen oběd, na který premiér stínové ženy pozval. Ten totiž odvětil, že z rozpočtu vlády se v minulosti, současnosti a budoucnosti hradilo, hradí a hradit bude mnoho nesmyslných akcí a tyto drobné náklady byly vynaloženy velice účelně...
        To bývalý slovenský premiér je bavič jiného kalibru. Proti němu je i Petr Novotný nejapný břídil regionální úrovně. Svým odvážným tvrzením: Kanón, ze kterého v roce 1492 vystřelil Kryštof Kolumbus při objevení Ameriky, byl slovenské výroby, pobavil všechny slovenské historiky. Kuriozní je, že Mečiarovo tvrzení se nedá dokázat, ale podle historiků ani stoprocentně vyvrátit. Tomu říkám postavit vejce na špičku. Myslím, že slovenský expremiér by si rozuměl s naším současným. Nezbývá, než se zeptat, co šéfové vlád pijí. O našem zástupci je to dostatečně známo, ale předpokládám, že slovenskému exempláři se dělá špatně z opojného karlovarského moku už při vyslovení jeho názvu. Že by si tedy šlehnul něco tvrdšího?

Lešoun

 
        Poslanecká sněmovna fakticky prodloužila monopol Českého Telecomu a ještě se drze zástupci vlády tváří, že se jedná o bůhví jakou liberalizaci. Obhájci monopolu sice tvrdí, že zákon nebrání konkurenci pokoušet se získat svůj podíl na trhu, ale toto tvrzení je poněkud liché, protože Telecom používá všechny své klienty jako rukojmí. Změna čísla je totiž pro převážnou většinu uživatelů poněkud nepříjemnou atrakcí. Chápu, že zástupci Telecomu bojují za blaho svých zákazníků, ale za čí blaho bojují zástupci vlády, když tak horlivě lobují za Český Telecom, je mi záhadou.

Lešoun